sezon
20 بهمن 1401 - 12:26

۴۰ هزار نیروگاه خورشیدی کمیته امداد تا پایان امسال وارد مدار می‌شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه برای سال آینده راه‌اندازی ۵۰ تا ۶۰ هزار پنل خورشیدی در دستور کار این نهاد قرار دارد گفت: تا پایان امسال ۴۰ هزار نیروگاه خورشیدی با مشارکت مددجویان کمیته امداد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید مرتضی بختیاری صبح امروز در نشست با امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در اندیشه کمیته امداد از دیرباز توانمندی سازی جامعه هدف مورد توجه بوده است اظهار داشت :در استان بوشهر طرح‌های مهمی در توانمندسازی مددجویان از لحاظ اقتصادی انجام شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  با اشاره به اینکه حامیان در سال گذشته 40 میلیارد تومان به کودکان یتیم و محسنین در استان بوشهر پرداخت کردند گفت: در 10 ماه امسال این میزان به بیش از 51 میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی سهم اشتغال مددجویان کمیته امداد را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در 10 ماه امسال بیش از 306 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی به مددجویان استان بوشهر پرداخت و امسال اشتغال 12 هزار مددجو هدف‌گذاری شده است.

بختیاری کمک‌های مردمی در استان بوشهر در 10 ماه امسال را 309 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: اکنون در سطح استان 214 مرکز نیکوکاری در بخش‌های مختلف ایجاد شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) صنعت نوغانداری را یکی از محورهای اشتغال‌زایی دانست و بیان کرد: مددجویان کمیته امداد در 10 ماه امسال 567 تن پیله ابریشم با گواهی جهاد کشاورزی تولید کردند که از این طریق 11.5 درصد تولید ابریشم پیله کشور توسط مددجویان انجام شده است.

وی با بیان اینکه 60 پهپاد برای استفاده در امور کشاورزی در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار گرفته است گفت: تکمیل زنجیره تولید در حوزه مددجویان کمیته امداد کشور در حال تکمیل شدن است.

بختیاری از راه‌اندازی سامانه خورشیدی برای مددجویان خبر داد و خاطر نشان کرد: امسال راه‌اندازی 40 هزار پنل خورشید سهم مددجویان است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  با بیان اینکه برای سال آینده راه‌اندازی 50 تا 60 هزار پنل خورشیدی در دستور کار این نهاد قرار دارد اضافه کرد: نصب و راه‌اندازی این نیروگاه‌های خورشیدی با هدف توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت انجام می‌شود.

انتهای پیام/190/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029349