sezon
19 بهمن 1401 - 21:34

بارش ۲ متری برف در محور مریوان-سقز

بارش برف در محور مریوان-سقز به ۲متر رسیده و راهداران مشغول پاکسازی این‌ محور هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج بارش برف از شب گذشته  آغاز و همچنان در برخی مناطق استان کردستان ادامه دارد. شدت بارش‌ها به حدی بود که بلافاصله سه محور مریوان به سقز(گردنه کانی کن)، سقز به بانه(گردنه خان) و دهگلان به موچش (محدوده روستای بلبان‌آباد) مسدود شد.

عصر امروز تردد در این سه محور با زنجیرچزخ از سر گرفته شد اما محور مریوان-سقز به‌صورت رسمی بازگشایی نشده و رانندگان بایستی در برابر هر گونه خطری پاسخ‌گو باشند.

ارتفاع برف در شهرستان‌ها از یک سانتی‌متر تا  20سانتی‌متر و در دیگر نقاط کوهستانی و ارتفاعات و محورهای مواصلاتی استان کردستان 2متر ثبت شده است.

رامبد نوذری، معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه در محورهای مواصلاتی شاهد بارش برف هستیم، اظهار کرد: در حال حاضر محور مریوان-سقز به‌صورت کامل مسدود نیست و خودروهای کمک‌دار و مجهز به زنجیر چرخ تردد می‌کنند.

وی افزود: بخاطر حفظ ایمنی کاربران رسما محور مریوان-سقز بازگشایی نکرده‌ایم. ارتفاع برف در این محور بیش از یک متر بوده و در برخی نقاط به 1.5 تا 2 متر می‌رسد.

معاون راهداری استان کردستان تصریح کرد: علی‌رغم اینکه از طریق رسانه‌ها وضعیت جاده‌ها را منعکس کرده و خود مردم نیز در جریان بارش‌‌ها هستند، اما همچنان برخی از رانندگان به این امر توجهی نکرده و در جاده‌ها تردد و گرفتار برف می‌شوند، بنابراین انتظار می‌رود در این وضعیت از ترددهای غیرضروری به‌جد خودداری کنند.

در ادامه میزان بارش و عملیات پاکسازی توسط راهداران در محور مریوان-سقز را ببینید:

انتهای پیام/481/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1028393