sezon
20 بهمن 1401 - 10:18

۷۸ پروژه اقتصادی و عمرانی مهدی‌شهر افتتاح شد

۷۸ پروژه اقتصادی و عمرانی شهرستان مهدی‌شهر همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مهدی‌شهر، مجتبی اقوامی‌پناه، فرماندار شهرستان مهدی‌شهر صبح امروز در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی همزمان پروژه‌های عمرانی و اقتصادی این شهرستان که با حضور استاندار سمنان و مدیران کل ستادی و اجرایی استان سمنان و مدیران شهرستانی در سالن اجتماعات فرهنگسرای نیستان مهدی‌شهر برگزار شد، اظهار کرد: امروز هم‌زمان با دهه مبارک فجر سال ۱۴۰۱ در شهرستان مهدی‌شهر، ۷۱ پروژه اقتصادی و عمرانی با اعتباری بالغ‌بر ۷۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی هفت‌ پروژه عمرانی نیز با حضور استاندار سمنان امروز در شهرستان مهدی‌شهر آغاز می‌شود.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر افزود: درمجموع ۷۸ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ‌بر ۱۵۰ میلیارد تومان در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده و کلنگ‌زنی می‌شود.

اقوامی‌پناه بیان کرد: ۷۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان سمنان برای شهرستان مهدی‌شهر اختصاص یافت و به‌صورت ۱۰۰ درصد جذب شد.

وی عنوان کرد: مطالعات مجتمع دامپروری شهرستان مهدی‌شهر نیز که از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان سمنان است، انجام شده و بقیه اقدامات در دستور کار است.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر اضافه کرد: ۱۳۰ درصد تعهد اشتغال این شهرستان نسبت به استان سمنان در سال ۱۴۰۱ تاکنون محقق شده است.

اقوامی‌پناه خاطرنشان کرد: 2 واحد تولیدی راکد شهرستان مهدی‌شهر نیز در راستای افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی با ایجاد فرصت شغلی بالغ‌بر ۵۰۰ نفر در آینده نزدیک به چرخه تولید بازمی‌گردد.

پایان پیام/2568/س/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029009