sezon
20 بهمن 1401 - 13:14

دشمن طرح "هزار ضربه چاقوی فرهنگی" را در پیش گرفته است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه طبق قانون باید جلوی کشف حجاب گرفته شود گفت: دشمن در این میدان طرح هزار ضربه چاقوی فرهنگی را آغاز کرده است و هزینه‌های هنگفتی هم برای رسیدن به اهداف شوم خود می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در جلسه اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به لزوم عمل کردن به دانستنی‌ها اظهار داشت: امروز میدان عمل است و باید کار عملی موثر برای وضعیت حجاب انجام شود زیرا دشمن هم وارد میدان عمل شده است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه قوانین لازم برای عمل به دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر و برخورد با جرم وجود دارد، تصریح کرد: دشمن در این میدان طرح هزار ضربه چاقوی فرهنگی را آغاز کرده است و هزینه‌های هنگفتی هم برای رسیدن به اهداف شوم خود می‌کند از سوی دیگر سعی دارد، حرکت جبهه خودی که درصدد انجام کار موثر است را سست کند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه نباید جزیره‌ای عمل شود خاطرنشان کرد: وقتی تصمیم مناسبی توسط مجموعه استان و مجریان فرهنگی اتخاذ می‌شود، همه برای اجرا کنار هم باشند.

امام جمعه رشت افزود: بعضی‌ها می‌گویند لازم است خانواده‌های خوب در تفرجگاه‌ها و سواحل حضور پیدا کنند در حالی‌که خانواده‌های مذهبی زیاد از تفرجگاه‌ها استقبال نمی‌کنند اما در اجتماعات مهم و مراسمات مذهبی و دینی، حضور فراگیر دارند.

وی با بیان اینکه طبق قانون باید جلوی کشف حجاب گرفته شود افزود: در برخی مراکز از جمله دانشگاه آزاد، تبصره‌ها و اصول کلی حجاب ذکر شده است اما درصد زیادی عملی نمی‌شود و این عقب‌نشینی خوب نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان تصریح کرد: کشف حجاب‌هایی که امروز شاهد آن هستیم در سال‌های قبل وجود نداشت و اگر امروز رها و سکوت شود، زیادتر خواهد شد بنابراین باید ورود به‌موقع شود و در وهله نخست، ادارات و اصناف کار عملی موثر برای بهبود وضعیت حجاب را انجام دهند.

آیت‌الله فلاحتی خاطرنشان کرد: در برخی مراکز بهداشت و درمان اعم از مراکز دولتی و خصوصی هم با وجود اینکه اصول کلی حجاب وجود دارد و ذکر شده اما بعضاً رعایت نمی‌شود.

انتهای پیام/612/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029463